ورود   |  English

 
شنبه 08 خرداد 1395
حداقل   
اخبار

اخبار جاری | آرشیو | جستجو

تاریخ: مرداد 08, 1390 12:39 نظرات: 0 نظر نمایش: 7794 مرتبه تعداد امتیاز: 19   
دسترسی به روند رسیدگی پرونده های قضایی از طریق اینترنت

دسترسی به روند رسیدگی پرونده های قضایی از طریق اینترنت
معاون برنامه ریزی و توسعه قضائی دادگستری استان کرمان از فراهم شدن امکان پیگیری پرونده اشخاص از طریق اینترنت خبرداد.

 

معاون برنامه ریزی و توسعه قضائی دادگستری استان کرمان گفت: باتلاش و برنامه ریزی کارشناسان انفورماتیک دادگستری استان، امکان پیگیری و اطلاع از روند و سیر رسیدگی به پرونده ها از طریق اینترنت فراهم شد.

"محمدصادق شجاعی" افزود: همه اشخاص حقیقی وحقوقی می توانند در صورت داشتن پرونده قضائی در یکی از حوزه های استان از طریق سایت www.kadl.ir ضمن اطلاع از روند سیر رسیدگی به پرونده ، اقدام به ارسال لایحه یا شکوائیه نمایند.

وی یادآور شد: هر فرد بعد از طرح شکایت باید برای بهره مندی از این سیستم ، نسبت به گرفتن کد ورمز عبور از دفتر شعبه دادگاه یا دادسرا اقدام کند.

وی تحقق کامل اهداف برنامه سوم توسعه قضائی را از اولویتهای دستگاه قضائی برشمردوگفت: رفع اطاله دادرسی و بهبود آن از رئوس اهداف برنامه سوم توسعه قضائی است و گامهای موثری در جهت تحقق آن برداشته شده است.

این مقام قضائی گستردگی کار و تراکم مراجعات و پرونده ها در حوزه های قضائی را یادآور شد و اظهار داشت امروز با اجرای همه جانبه سیستم مدیریت پرونده "cms" شفافیت ، سرعت عمل ، کنترل ، نظارت ورضایت ارباب رجوع تا حد زیادی محقق شده است.

شجاعی بیان داشت: اجرای کامل و اتصال تمامی حوزه های قضائی استان به سیستم مدیریت پرونده در پهناورترین استان کشور که بعضاً فاصله برخی از حوزه ها تا مرکز استان به بیش 400 کیلومتر می رسد ، نیز مرهون تلاش بی وقفه کارشناسان انفورماتیک استان و مساعدت شرکت مخابرات در جهت ارتقای پهنای باند خطوط می باشد.

معاونت برنامه ریزی دادگستری استان کرمان با اشاره به مزایای  بهره مندی از سیستم مدیریت پرونده قضایی "cms" خاطرنشان ساخت: بررسی عملکرد کاربران و اخطار به کاربران کم کار و قائل شدن امتیازات ویژه و تشویق کاربران پرکار ، باعث افزایش رغبت و علاقه بیشتر آنان نسبت به کار با این سیستم شده است.

این مقام قضایی روز آمدی و توسعه همه جانبه را متناسب با اهداف ترسیم شده از برنامه های دستگاه  قضایی برشمرد و یادآور شد: در راستای تحقق همه اهداف دادگستری ، افزایش سطح دانش مدیران و کادر اداری و قضائی ، راه اندازی سیستم پرداخت الکترونیکی در حوزه ها ، افزایش مشارکت مردم و نهادهای مدنی در حوزه عدالت، بهبود خدمات ارشادی و معاضدتی به مردم ، دسترسی سریع به مراجع قضائی و توسعه منابع انسانی اعم از کادر اداری و قضائی در دستور کار قرار دارد و با جدیت دنبال می شود.

کد: 39280
گروه: اخبار داخلی
نویسنده خبر: SuperUser Account
 
تصاویر مرتبط
  • دسترسی به روند رسیدگی پرونده های قضایی از طریق اینترنت
 
فایل های مرتبط
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: